Εισερχόμενοι στην κατανυκτική περίοδο της Μεγάλης Τεσσαρακοστής την Κυριακή της Τυρινής, 17 Μαρτίου 2024, τελέστηκε στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό της Ευαγγελιστρίας ο Εσπερινός της Συγχωρήσεως, με την παρουσία των κληρικών της Μητροπόλεως μας και πλήθος πιστών, χοροστατούντος του Ποιμενάρχου μας Μητροπολίτου Γρεβενών κ. Δαβίδ, ο οποίος μίλησε για τον πνευματικό αγώνα στον οποίο καλούμαστε και διάβασε και την σχετική ευχή της συγχωρέσεως.
Ο Εσπερινός της Συγχωρήσεως στην Ιερά Μητρόπολη Γρεβενών
![0-02-05-5a3657adba98adb38d11b7e76876a453da8e3538f797b70269d8a22f6bfa34dc_47cff9fe23946592](https://mygrevena.gr/wp-content/uploads/2024/03/0-02-05-5a3657adba98adb38d11b7e76876a453da8e3538f797b70269d8a22f6bfa34dc_47cff9fe23946592.jpg)